Spotkanie Justyną Bednarek w filii w Bereście

Dnia 17.06 w Bibliotece filii w Bereście, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla przedszkolaków, odbyło się spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek, dziennikarką, pisarką i ilustratorką, autorką wielu wspaniałych książek dla dzieci m. in. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz ich kontynuacje, „Pięć sprytnych kun”, „Babcocha”. Dzieci były zachwycone, gdyż autorka przedstawiła im wiele z wymyślonych przez siebie postaci, opowiedziała również mnóstwo historii o swoich książkach, z których niektóre okazały się być autentyczne. Dzieci poznały przepis na ciasto z mleczami, magiczny sposób na radzenie sobie z pająkami, a także niezwykłą przygodę skarpetki, która została doktorem od rozweselania chorych dzieci. Następnie każdy z uczestników miał okazję własnoręcznie przygotować papierową, skarpetkową kukiełkę, wymyślić dla niej ciekawą historię, a następnie zaprezentować ją innym dzieciom. Było przy tym sporo pracy, ale i zabawy, jedni od razu wiedzieli kim będzie ich skarpetka, inni dopiero w trakcie pracy wymyślali jej opowieść. Na zakończenie naszego spotkania, każdy kto posiadał książkę autorki miał okazję zdobyć pamiątkowy autograf.