Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bereście

Za nami pierwsze powakacyjne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla przedszkolaków. Towarzyszyli nam w nich  bohaterowie książki pt. "Krasnoludki".  Najstarsza grupa wysłuchała opowiadanie pt. "Stara wiewiórka". Jego bohaterowie zgodnie bawili się śpiewając piosenkę "Stary niedźwiedź mocno śpi", wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że jeden z nich ciągle przegrywał, z tego powodu był niezadowolony i smutny. Wymyślono więc nową wersję tej zabawy dając mu szansę na rewanż. Wtedy okazało się, że nasz bohater lubi bawić się ze swymi przyjaciółmi. Po wysłuchaniu bajki rozmawialiśmy o tym, jakie zabawy są
znane przedszkolakom, jakie lubią najbardziej, czy zawsze w czasie ich trwania są zgodne, i jak radzą sobie gdy coś nie wychodzi. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały naszych małych bohaterów.
Na kolejnym spotkaniu dzieci ze średniej grupy wysłuchały opowiadania pt: "Wszereguzbiórka". Tym razem bohaterowie bajki uczyli się dyscypliny. Ich zadaniem było ustawić się w jednym szeregu i kolejno odliczyć swoje miejsce. Problem w tym, że każdy chciał być pierwszy. Dopiero po kilku próbach i wyjaśnieniach zrozumieli, że zajmowane miejsce nie jest aż tak ważne, ale im szybciej ładnie się ustawią, tym więcej czasu będą miały na zabawę. Następnie rozmawialiśmy z dziećmi o tym, jak to jest, gdy tu w przedszkolu wychodzą na spacer, czy w inne miejsce. W jaki sposób one się ustawiają, czy jest z tym problem, czy grzecznie słuchają poleceń swojej pani. Czy myślą, że taka dyscyplina pomaga w codziennych zajęciach, i w jaki sposób.
Na zakończenie każdego spotkania dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem pokolorowały bohaterów naszych opowiadań.

stary1