Spotkanie DKK w przedszkolu na Źródlanej

Dnia 16 stycznia w Przedszkolu „Piątka” na ul. Źródlanej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Zajęcia odbyły się w trzech grupach wiekowych. Przedszkolaki zapoznały się z książką Wojciecha Bonowicza pt.: „Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzień”.  Dzieci, które znają Misia Fisia ze wcześniejszego spotkania, tym razem mogły lepiej poznać jego przyjaciela Kota Śpiwora. Z rozdziału zatytułowanego „Kot Śpiwór musi się ruszyć” dowiadujemy się, że nasz bohater lubi bardzo dużo spać i właściwie tylko zły sen może sprawić, że Kot ruszy się z miejsca. Zabawny sen Kota Śpiwora bardzo spodobał się maluchom.  Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji na temat bajeczki, a także w zabawach ruchowych takich jak: „Pobudka”, „Zajączki”, „Drzewa i rzeka” oraz „Rekin i rybki”. Na zakończenie spotkania każdy z naszych wspaniałych czytelników otrzymał słodki upominek za aktywny udział w zajęciach.