Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk w Tyliczu

Dnia 18.03.2019 w Bibliotece w Tyliczu odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Służebniczek NMP NP pw. św. Józefa w Tyliczu oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynce. Na spotkaniu gościła Barbara Gawryluk – ceniona pisarka książek dla dzieci oraz tłumaczka literatury szwedzkiej.  Autorka napisała miedzy innymi :"Dżok. Legenda o psiej wierności", "Kaktus, wierny przyjaciel", "Przedszkolaki z ulicy Morelowej". Oprócz tego Pani Barbara prowadzi niedzielną, autorską audycję „Alfabet” o książkach dla dzieci i młodzieży. Pani Gawryluk stworzyła również serię wyjątkowych książek przedstawiających historię niezwykłych psów, które  ratują ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się starszymi, są przewodnikami osób niewidomych, pracują w GOPR, WOPR lub dla policji, na lotniskach oraz uczestniczą w terapiach chorych dzieci. Na spotkanie przybył do nas również pracownik Krynickiego GOPR-u Pan Mariusz Liana wraz ze swoim psem Ateną. Dzieci dowiedziały się na czym polega i jak wygląda praca psa w GOPR-ze , oraz otrzymały odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Pani Barbara zapoznała naszych małych czytelników z bohaterami książek oraz wszystkim rozdała swoje autografy.

151716