Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską - Rydel

We wtorek 17 września  w bibliotece na Czarnym-Potoku odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Czerwińską-Rydel – muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Autorka jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY. Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach takich jak Janusz Korczak, Mikołaj Kopernik czy Wanda Rutkiewicz. Podczas spotkania w bibliotece, w którym uczestniczyła młodzież z klasy IV i V ze szkoły nr. 2, opowiadała o swojej twórczości ale szczególnie skupiła się na książce "Listy w butelce - Opowieść o Irenie Sendlerowej" wydanej w roku 2018 czyli w roku poświęconemu tej bohaterskiej postaci. Uhonorowana m.in. najwyższym odznaczeniem państwowym Orderem Orła Białego, dwukrotnie nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla – znana jest dorosłym, ale do czasu uhonorowania jej Orderem Uśmiechu w 2007 roku – mało znana dzieciom. Jak mówi pani Anna Czerwińska, bardzo ważne jest aby opowiadać dzieciom o takich ludziach jak Irena Sendlerowa o tym że istniano coś takiego strasznego jak wojna, ważne by pamięć pozostała. Spotkanie z Panią Anną zorganizowane było dzięki Powiatowej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu w ramach projektu "Podróże literackie", który ma na celu promować czytelnictwo, rozwijać wiedzę i kształtować zachowania czytelnicze, pozwala również wzmocnić rolę biblioteki jako animatora kultury czytelniczej dzięki organizowaniu spotkań autorskich z  pisarzami - autorami książek dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską - Rydel Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską - Rydel Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską - Rydel