ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

Spotkania z grami planszowymi

W sobotę, 14 maja w czytelni naszej biblioteki odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie z grami planszowymi zorganizowane przez Zarząd Osiedla Piłsudskiego przy współpracy z Biblioteką. Spotkanie było moderowane przez pasjonatów, którzy sami również chętnie zasiedli do zmagań. Chcemy stworzyć zupełnie nową jakość wspólnego przebywania w krynickiej przestrzeni publicznej, pragniemy nie tylko mijać się, czy być obok siebie, chcemy być ze sobą poprzez angażowanie się we wspólne aktywności  - mówią organizatorzy. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji. W planach organizatorów przewidziane są cykliczne rozgrywki, raz w miesiącu lub częściej, w soboty ale też w inne dni tygodnie, w zależności od zainteresowania. Najbliższe spotkanie odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

W tej chwili wszystkie nowe planszówki, zakupione przez Zarząd Osiedla Piłsudskiego są dostępne na miejscu, w czytelni biblioteki. Wśród nich jest wiele znanych i lubianych tytułów np.: Wsiąść do pociągu, Torres, Everdell, Tajniacy, Smallworld, Dixit, Twister, Cortex, Farma, Kosmiczne spotkania, Doom, Star Wars czy Dobble, Miszmasz, Timeline. Mogą w nie grać zarówno dwie, trzy osoby jak i liczniejsze grupy.

Istnieje też możliwość wypożyczenia gier planszowych do domu, na takich samych zasadach, jak wypożycza się książki. Wystarczy zapisać się do biblioteki i założyć konto czytelnika. Do wyboru jest około 80 tytułów, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży, gier na motywach lektur szkolnych i książek dla dzieci (Tytus, Romek i Atomek, W pustyni i w puszczy, Mikołajek i inne chłopaki, Basia w Zoo, Detektyw Pozytywka), rodzinnych (Rodzice kontra dzieci, Babciu, dziadku jak to było, 25 gier dla całej rodziny, Nie śmiej się), rozrywkowych (7 cudów świata, Catan, Super farmer, Taboo) i edukacyjnych (Gra słów, Moje ciało, Omnibus, Angielski domino). Warte polecenia są gry terapeutyczne, wspomagające rozwój umysłowy – Kostki z piktogramami, Łapkosztuczki – Sztuczkołapki, Emocje, Pamięć sensoryczna. Wypożyczalnia gier planszowych działa we wszystkich placówkach bibliotecznych od ubiegłego roku. Jest to nowa oferta biblioteki, sfinansowana ze środków pochodzących z grantu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony