Sobota z wyobraźnią w filii na Czarnym Potoku

27 lutego to Dzień Niedźwiedzia Polarnego. W filii na Czarnym Potoku przeprowadzono z tej okazji zajęcia literacko- plastyczne, które miały na celu przybliżenie dzieciom życia tych wspaniałych zwierząt. Niedźwiedź polarny to zwierzę, które wzbudza ogólną sympatię. Jest bielutki, puchaty a jego pysk wygląda na uśmiechnięty. Młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki. Tymczasem jest to największy lądowy drapieżnik, bardzo dobry i skuteczny myśliwy wytrzymujący warunki, których większość żywych organizmów na Ziemi nie byłaby w stanie znieść. W sobotę, podczas naszych literacko-plastycznych warsztatów przybliżyliśmy dzieciom sylwetkę tego dumnego i pięknego zwierzęcia. Porównywaliśmy niedźwiedzia brunatnego i polarnego, dowiedzieliśmy się jakie inne zwierzęta zamieszkują wraz z misiem polarnym Arktykę, poznaliśmy fałszywe i prawdziwe fakty na temat życia niedźwiedzi polarnych. Szczególną uwagę zwróciliśmy również na kwestie zmian klimatu, które mocno wpływają na życie zwierząt, a w tym wypadku na życie niedźwiedzi polarnych. Oprócz tego nasi młodzi czytelnicy nauczyli się jak w prosty sposób narysować misia oraz wykonali piękne obrazki przedstawiające niedźwiedzia polarnego, naszego bohatera zajęć, na tle kolorowej zorzy polarnej. Nie obyło się oczywiście bez czytania, tym razem dzieci poznały historię autorstwa An Vrombaut  pt. "Małe zoo Lucy. Niedźwiedź polarny Snowbert".

Sobota z wyobraźnią w filii na Czarnym Potoku Sobota z wyobraźnią w filii na Czarnym Potoku Sobota z wyobraźnią w filii na Czarnym Potoku