Sobota z wyobraźnią w Filii na Czarnym Potoku

Bibliotekę na Czarnym Potoku opanowały Elfy!!
Podczas sobotnich warsztatów młodzi czytelnicy przemienili się bowiem w drużynę wesołych elfów ale wcześniej poznali wiele ciekawostek na temat różnych, małych baśniowych stworzeń. I nie były to tylko elfy ale również krasnoludki, skrzaty czy chochliki. Dzieci dowiedziały się jak wiele tych postaci gości w różnego rodzaju bajkach, baśniach czy innych książkowych opowieściach. Jedną z nich miały okazję obejrzeć. Była to baśń "O Szewcu i trzech elfach". Później każde z dzieci wykonało własnoręcznie elfią czapkę, wymyśliło sobie pasujące do siebie elfickie imię, by w końcu zabrać się do pracy. Tym razem dzieciaki wykonały wesołe i kolorowe ozdoby choinkowe.