Sobota z Wyobraźnią - Europejski Dzień Ptaków w Filii na Czarnym Potoku

Drugiego października obchodziliśmy w Polsce Europejski Dzień Ptaków.
Celem tego święta jest zwrócenie uwagi ludzi na potrzebę chronienia ptaków. W 1979 roku Unia Europejska przyjęła tzw. Dyrektywę Ptasią czyli Dyrektywę Rady EWG o ochronie dziko żyjących ptaków (Directive 79/409/ EEC on Wild Birds, w skrócie Birds Directive).
Podczas sobotnich zajęć w bibliotece na Czarnym Potoku , młodzi czytelnicy  poznali wiele ciekawostek na temat naszych skrzydlatych przyjaciół. Odgadywali ptasie zagadki, zapoznali się z bogatą ofertą książkową dotyczącą ptaków. Nie obyło się oczywiście bez pracy plastycznej. Tym razem wykonano piękne, jesienne ptaszki z liści i nie tylko.