Smoki w bibliotece na ul. Źródlanej

Dnia 7 września w bibliotece na ul. Źródlanej mimo rozpoczętego roku szkolnego dzieci nie zapomniały o naszych spotkaniach z cyklu „Kreatywne czwartki”. Tym razem tematem naszego spotkania były smoki. I to nie byle jakie, bo najprawdziwsze. Dzieci na początku odpowiedziały na kilka pytań dotyczących tych tajemniczych zwierząt. Następnie korzystając z bibliotecznego telewizora, dzieci obejrzały bajkę pt. „Bazyliszek”. Nasi młodzi czytelnicy z zainteresowaniem śledzili spotkanie dwójki rodzeństwa ze strasznym smokiem bazyliszkiem, który zamieniał wszystko w kamień. Na szczęście z pomocą przychodzi im wiele życzliwych osób, ale ostatecznie z opresji ratuje ich własny tata - kowal w ślącej zbroi rycerskiej. Zabójczy wzrok bazyliszka odbił się i sam się zamienił w kamień. Po obejrzeniu bajki podjęliśmy ciekawą rozmowę, na temat bazyliszka i wykonaliśmy piękne ziejące ogniem smoki. Za piękne uczestnictwo w zajęciach każdy został nagrodzony cukierkami.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu „Partnerstwo dla książki”.

smok1