Skarpetkowy Dzień Mamy w Filii na Czarnym Potoku

Mama. To jedno słowo ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze niczym niezmącone wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy w sercu chowa wdzięczność za to, że dała mu największy skarb - życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różnych postaciach: miłości, codziennym szacunku i dowodach wiernej pamięci w dniu święta naszych mam. My również o swoich mamusiach pamiętamy i podczas sobotnich warsztatów, które odbyły się 25 maja postanowiliśmy uczcić to wspaniałe święto. Dzieciaki zapoznały się więc z historią Dnia Matki, wspólnie zastanawialiśmy się jakie cechy posiada prawdziwa super mama, bawiliśmy się w kalambury pokazując na migi wszystkie czynności jakie wykonuje codziennie każda matka. oprócz tego nasi młodzi uczestnicy wysłuchali opowieść zaczerpnięta z książki Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" oraz wykonały dla mam, piękne skarpetkowe etui na telefon.
Działanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program „Partnerstwo dla książki 2019”