SKARPEKOWE WARSZTATY KAMISHIBAI W FILII NA CZARNYM POTOKU

W poniedziałek 27 maja w filii 1 odbyło się pierwsze spotkanie z zaplanowanego cyklu warsztatów, podczas których podjęto się stworzenia bajki w formie teatru obrazkowego - Kamishibai. W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele młodzieży, seniorów oraz dzieci, którzy na co dzień korzystają z oferty placówki. Na "warsztat" wzięto przezabawne opowiadanie Justyny Bednarek z książki pt." Przygody dziesięciu skarpetek". Powstały już pierwsze karty - ilustracje przedstawiające przygody dziesiątej skarpetki, która pomogła odzyskać humor choremu Kajtkowi, dostając przy okazji bardzo ważne stanowisko w szpitalu - doktora, specjalistę od rozśmieszania chorych dzieci. Kolejne spotkanie zaplanowano na poniedziałek 3 czerwca, podczas którego jest w planie, aby zakończyć wspólną opowieść.

Działanie te wchodzą w skład projektu "Z książką dla rodzinki godzinka", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program „Partnerstwo dla książki 2019”