ładowanie

 Miłych czytelników informujemy, że dnia 4 maja (sobota) biblioteka centralna   przy ul. Szkolnej 3 będzie nieczynna. Zamówienia do książkomatu przyjmujemy do 15.00 2 maja 2024 r. Zamówienia składane po godzinie 15.00 będą realizowane w poniedziałek 6 maja 2024 r.

Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

„Skarbnikowe Czary” w szkole w Bereście

W środę 1 grudnia Biblioteka w Bereście we współpracy z Biblioteką Szkolną przeprowadziła kolejne spotkanie z uczniami klas I, II i III. Tym razem dzieci wysłuchały kilku interesujących śląskich legend z książki „Skarbnikowe Czary”. Pierwsza z nich pod tytułem „Czerwone i czarne kamienie” opowiadała o tym jak pewien dzielny, ale ubogi chłopak Matyjaszek dzięki otrzymanym od Skarbnika węgielnym bryłą mógł ożenić się ze swoją ukochaną Hanusią. Historia „Żabi kamrat” opisywała natomiast przygodę biednego Franciszka, który uratował w kopalni żabę, a następnie ugościł ją w swoim domu. Żaba okazała się tak naprawdę Skarbnikiem, który od tamtej pory pomagał dobremu górnikowi i sprawił, że żyło mu się dostatnio. W ostatniej opowieści „Największy skarb” zasypanym pod ziemią staremu Marcinowi i jego synowi Bolkowi również z pomocą przybył dobry duch śląskich kopalń, czyli tajemniczy i opiekuńczy Skarbnik. W dalszej części spotkania uczniowie wykonali prace plastyczne, a także rozwiązywali związaną z poznanymi wcześniej legendami krzyżówkę. W nagrodę za odgadnięcie trudnego hasła wszyscy otrzymali malutką słodką niespodziankę. Do zobaczenia!

„Skarbnikowe Czary” w szkole w Bereście „Skarbnikowe Czary” w szkole w Bereście „Skarbnikowe Czary” w szkole w Bereście

 

Array

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony