Skąd wiadomo, jak wyglądały dinozaury?

W czasie dzisiejszego wakacyjnego spotkania w Bibliotece zastanawialiśmy się: „Skąd wiadomo, jak wyglądały dinozaury?”. Okazało się, że możemy się tego dowiedzieć, dzięki odnalezionym skamieniałym kościom, a czasem całym szkieletom. Właśnie dzięki nim naukowcy mogą odtworzyć wygląd tych zwierząt. Pierwszym zaś człowiekiem, który rozpoznał te zwierzęta w 1842 roku był brytyjski naukowiec Richard Owen. Nadał im on nazwę „Dinosauria”, czyli „straszna jaszczurka”. W tym czasie odkrytych było zaledwie trzy typy dinozaurów. Dziś znamy ich ponad 500 gatunków. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób nadaje się nazwy tym zwierzętom, a także co takiego stało się, że wyginęły. Dzisiejszy temat bardzo zainteresował wszystkich uczestników, a jeszcze więcej entuzjazmu i zapału do pracy, pojawiło się, gdy przeszliśmy do części plastycznej. Dziś tworzyliśmy, małe, urocze stworzonka, które właśnie wykluły się z dinozaurowych jaj.