„Scooby-Doo Twój najlepszy przyjaciel”

W czasie trwającego właśnie Tygodnia Bibliotek „Mała Bajeczka” oraz pluszowy Pan Borsuk w środę 12 maja złożyły wizytę w przedszkolu w Bereście. Podczas spotkania z maluchami sympatyczny zwierzak przeczytał najmłodszym bajkę o jednym z najpopularniejszych animowanych bohaterów, wesołym psie Scooby-Doo. W pełnej kolorowych ilustracji książce autorka Aleksandra Michałowska zawarła cztery tomiki wierszy. W pierwszym „Wspólna Zabawa” koleżanki Scooby’ego Velma i Daphne m.in. wykonały dla niego piękny wianek, a następnie uczyły go dobrych manier. W drugim „Scooby Sportowiec” razem z przyjaciółmi przeżył mnóstwo dobrej zabawy grając w baseball, koszykówkę, rugby i piłkę nożną. W trzecim „Wyprawa do Zoo” milutki psiak zaprzyjaźnił się z wysoką żyrafą i figlarnymi małpkami, a w ostatnim „Scooby pomaga innym” nasz bohater dawał przykład odwagi wcielając się w łapiącego rabusiów policjanta i gaszącego groźny pożar strażaka. Po wysłuchaniu tej opowieści przedszkolaki narysowały piękne portrety Scoobiego. Pan Borsuk natomiast opowiedział im i zaprosił je do pełnej niezwykłych bajek Biblioteki, a na zakończenie podarował pamiątkowe zakładki i słodkie lizaki. Do zobaczenia!

Fot. Renata Kasprzyk

„Scooby-Doo Twój najlepszy przyjaciel” „Scooby-Doo Twój najlepszy przyjaciel” „Scooby-Doo Twój najlepszy przyjaciel”