Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Sądecczyzna u progu Niepodległości 1914-1918

W ramach cyklu spotkań historycznych zatytułowanych Kryniczanie dla Niepodległej, Stowarzyszenie Miłośników Krynicy zorganizowało prelekcję pt. „Sądecczyzna u progu Niepodległości 1914-1918”. Spotkanie odbyło się 26 października w czytelni Biblioteki Publicznej w Krynicy- Zdroju. Wykład poprowadził Jarosław Jakubowski - doktorant historii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, członek sądeckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego, pasjonat historii, zwłaszcza dwudziestolecia międzywojennego, konspiracji okresu II wojny światowej i podziemia antykomunistycznego.

Tematem prezentacji było pokazanie Sądecczyzny u schyłku niewoli oraz działań patriotycznych mieszkańców, organizacji i instytucji, które miały swój udział w odzyskaniu Niepodległości. W tych wydarzeniach uczestniczyła także Krynica, jej mieszkańcy i kuracjusze.  Spotkanie było otwarte dla wszystkich chętnych. Kolejne spotkania z cyklu Kryniczanie dla Niepodległej odbędą się w najbliższych tygodniach. W środę, 31 października o godz. 15.30 w czytelni Biblioteki Publicznej pani profesor Danuta Quirini-Popławska opowie o swoim ojcu, legioniście, pułkowniku Eugeniuszu Quirinim. W ten sam dzień pani profesor spotka się także z krynicką młodzieżą. Natomiast 14 listopada (środa) o godz. 16.00 także w czytelni Biblioteki Publicznej będzie można posłuchać prelekcji i obejrzeć prezentację na temat „Ze Lwowa do Krynicy. Nieznana stolica Galicji. 1914 r. ”, przygotowaną przez pana Tomasza Walczyka, wiceprezesa Stowarzyszenia Miłośników Krynicy.

Spotkania są dofinansowane przez Gminę Krynicę- Zdrój, w ramach programu wspierającego działalność organizacji pozarządowych.

Współorganizatorzy: Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski w Krynicy- Zdroju.

8305