W dniu 28 lipca br. Komisja Konkursowa w składzie: Agnieszka Krzyżak, przedstawicielka firmy COCA COLA HBC PL, Zyta Turek reprezentująca Stowarzyszenie Miłośników Krynicy i Magdalena Krzeszowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Krynicy – Zdroju dokonała oceny prac, które zostały zgłoszone do konkursu plastycznego pt. „Zieleń, powietrze, woda – nasza piękna, krynicka przyroda”. Było to 20 prac indywidualnych i 9 zespołowych. Prace zespołowe wykonały dzieci z Wiejskiego Domu Kultury, Placówki Wsparcia Dziennego oraz Biblioteki w Tyliczu, a także wszystkie grupy uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola „Piątka” i Montessori w Krynicy – Zdroju. W sumie, w konkursie wzięło udział 141 dzieci z Krynicy- Zdroju, Tylicza i Berestu. Zgłoszone prace zostały wykonane różną techniką: malowane farbami, kredkami, wyklejane z wykorzystaniem różnych materiałów. Uczestnicy Konkursu przedstawili własne wyobrażenia na temat ochrony otaczającej nas przyrody i dbania o swoje miejsce zamieszkania.

Komisja Konkursowa zadecydowała o przyznaniu drobnych nagród każdemu z uczestników oraz wyróżnień za prace, które oceniono najwyżej. Otrzymają je, indywidualnie: Natalia i Nicola (prace złożone w Bibliotece Centralnej), Marysia, Maja i Zosia (Filia Nr 3 na Osiedlu Źródlana), Adam i Zosia (Filia Nr 1 na Osiedlu Czarny Potok) oraz grupowo: dzieci uczęszczające na wakacyjne zajęcia w Filii w Tyliczu, w Placówce Wsparcia Dziennego w Tyliczu oraz Wiejskim Domu Kultury w Tyliczu, a także grupa „Odkrywców” przedszkola „Piątka” i starszaków z przedszkola Montessori.

Po odbiór nagród indywidualnych można zgłaszać się w poszczególnych bibliotekach od 7 sierpnia br., natomiast nagrody dla dzieci, które wykonały prace zespołowe zostaną przekazane przez organizatora do poszczególnych placówek do 11 sierpnia br.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Krynicy, firmę COCA COLA HBC Polska sp. z o. o. i Bibliotekę Publiczną w Krynicy – Zdroju. Odbył się w ramach programu wolontariatu pracowniczego CC HBC PL pt. „Rewitalizacja terenu zielonego na obszarze Gminy Krynica-Zdrój”. Z przekazanych środków Donatora, wolontariusze wykonają m.in. tablice edukacyjno-ekologiczne, zamontują domki dla owadów, karmniki dla ptaków oraz zasadzą rośliny przy placu zabaw na Osiedlu Źródlana. Realizację grantu prowadzi Stowarzyszenie Miłośników Krynicy.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zieleń, powietrze, woda – nasza piękna, krynicka przyroda” Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zieleń, powietrze, woda – nasza piękna, krynicka przyroda” Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zieleń, powietrze, woda – nasza piękna, krynicka przyroda” Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zieleń, powietrze, woda – nasza piękna, krynicka przyroda” Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zieleń, powietrze, woda – nasza piękna, krynicka przyroda”