Puciowe harce z malcem w Tyliczu – Pucio w mieście

29 września w tylickiej bibliotece odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu „Puciowe harce z malcem” skierowane do najmłodszych dzieci wraz z ich opiekunami. Tym razem wnętrze naszej biblioteki zmieniło się w gwarne miasto pełne różnego rodzaju sklepów, placówek kulturalnych, targu, a nawet małego placu budowy, gdzie maluchy wznosiły własne konstrukcje budowlane z precyzją nie jednego majstra. Zanim jednak wybraliśmy się z Puciem na spacer po mieście nasze maluchy otrzymały sporą dawkę wiedzy na temat tego jak bezpiecznie poruszać się po jezdni i przejściach dla pieszych. Odbyliśmy zajęcia praktyczne zwracając szczególną uwagę na kolory świateł, które zmieniały się na sygnalizatorze. Następnie zachowując zasady bezpieczeństwa udaliśmy się do kina, gdzie dzieci obejrzały bajkę wyświetlaną na projektorze. Podczas spaceru po mieście zawitaliśmy na targ, gdzie zakupiliśmy pyszne owoce.  Jednak to nie koniec atrakcji, które czekały na naszych maluchów. Każde dziecko otrzymało kucharski fartuszek, który ozdobiło przy pomocy swojej mamy. Wyposażeni w kolorowe arcydzieła – fartuszki i przyniesione owoce z targu przystąpiliśmy do wykonywania zdrowej sałatki owocowej, która zaspokoiła podniebienia zarówno naszych maluchów jak i Pucia.

Działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury