Przedszkolaki w Bibliotece na Czarnym Potoku

W środę 29 listopada Filie na Czarnym Potoku odwiedziła grupa sześciolatków z przedszkola "Mali Odkrywcy" mieszczącego się przy ulicy Reymonta. Dzieci wysłuchały opowieści o wesołej małpce pt. "Ciekawski George w bibliotece" autorstwa Margret i H.A.Rey. Ciekawski George po raz pierwszy odwiedza bibliotekę. Słucha czytanych głośno opowiadań dla dzieci, a zaraz potem zafascynowany ilością książek postanawia większość z nich zabrać do domu… Świętująca 75-lecie niesforna małpka Ciekawski George – bohater książek i filmów – zachęca dzieci do odwiedzania i korzystania z bibliotek. My również zachęciłyśmy dzieci do kolejnych odwiedzin przy pomocy rożnego rodzaju gier i zabaw takich jak np. taniec paluszków, bajkowe zagadki, baśniowe pudełko. Przedszkolaki zafascynowane były także najmniejszą, największą, najgrubszą i najstarszą książką w bibliotece. Duże emocje wzbudził również slalom między przeszkodami z książką na głowie. Zabawa była wyśmienita o czym świadczą uśmiechnięte buzie naszych małych gości.

Przedszkolaki w Bibliotece na Czarnym Potoku Przedszkolaki w Bibliotece na Czarnym Potoku Przedszkolaki w Bibliotece na Czarnym Potoku