Przedpołudnie z legendą w filii na Czarnym Potoku

W piątek 15 lutego w bibliotece na Czarnym Potoku gościła grupa sześciolatków z Gminnego Przedszkola nr 2 " Mali Odkrywcy ". Tym razem przedszkolaki poznały legendę o św. Kindze. Dowiedziały się jaki skarb przekazała księżna Polakom, jakie są zastosowania soli, czym sól różni się od węgla, jak się ją wydobywa i skąd znalazła się tak głęboko pod ziemią. Bardzo dużą frajdę sprawiła dzieciom prezentacja dzięki której odbyły wirtualny spacer po kopalni soli w Wieliczce. Miały okazje poznać różne rodzaje soli: kuchenną, kamienną, himalajską, sól zapachową używaną do kąpieli itp., a przekazując sobie magiczny pierścień św. Kingi wymieniały po kolei jak, gdzie i do czego można użyć soli. Na koniec dzieci otrzymały malowanki przedstawiające św. Kingę oraz wielickiego górnika.

Przedpołudnie z legendą w filii na Czarnym Potoku Przedpołudnie z legendą w filii na Czarnym Potoku Przedpołudnie z legendą w filii na Czarnym Potoku