Promocja pierwszej części „Sagi krynickiej”

Zapraszamy na spotkanie z Edytą Świętek – autorką powieści pt. „Sekrety kobiecych dusz”, której akcja rozgrywa się w Krynicy pod koniec XIX w. Promocja pierwszej części „Sagi krynickiej” odbędzie się podczas 5 Sądeckich Targów Książki - 25 lutego (sobota) o godz. 14.00 w Pijalni Głównej.

Przyjaźń, miłość, pilnie strzeżone tajemnice i krzywdy, za które trzeba zapłacić

W pozornie spokojnym uzdrowisku krzyżują się losy kuracjuszy, przyjezdnych i mieszkańców. Jest rok 1894. Aurelia mieszka wraz z teściami w zamożnej posiadłości w Krynicy. Po tragicznej śmierci męża obawia się o swoją przyszłość. Jest przecież tylko zwykłą chłopką z łemkowskiej chaty, którą mąż wprowadził na salony. Nie wszystkim w rodzinie się to podoba. Wkrótce Aurelia zaprzyjaźnia się z Matyldą, dobrze urodzoną i wpływową osobą, która przyjechała latem do uzdrowiska. Kobiety dzielą się ze sobą wszystkimi troskami i radościami. Przenikliwa natura Matyldy prowadzi do odkrycia niezwykłego sekretu, który na zawsze zmieni życie kilku osób.

Edyta Świętek przenosi nas do świata, w którym pochodzenie stawiano na pierwszym miejscu, a za rodzinne tajemnice oddawano życie. W tej opowieści odnajdziecie swoje historie, walkę o szczęście, spełnienie i poszukiwanie własnej tożsamości.

Edyta Świętek to autorka wielu popularnych powieści obyczajowo-społecznych, z wątkami historycznymi i zagadkami kryminalnymi. W swoich książkach chętnie skupia się na psychologii bohaterów, szczegółowo budując portret każdej postaci. Jej debiutem literackim była powieść "Zerwane więzi". Przedstawione w niej zostały losy pewnej rodziny, której członkowie, na skutek wojny, zostali ze sobą rozdzieleni. Napisała: „Cienie przeszłości", "Noc Perseidów", "Cappuccino z cynamonem" czy "Miód na serce". Pisarka przygotowała także kilka cykli powieściowych, w tym "Spacer Aleją Róż" ("Cień burzowych chmur", "Łąki kwitnące purpurą", "Drzewa szumiące nadzieją", "Szarość miejskich mgieł" i "Powiew ciepłego wiatru") czy "Grzechy młodości" ("Rzeka kłamstw", "Echa niewierności", "Cień zbrodni", "Szczyty chciwości" i "Pokłosie przekleństwa").

Promocja pierwszej części „Sagi krynickiej” Promocja pierwszej części „Sagi krynickiej” Promocja pierwszej części „Sagi krynickiej”