Karnawałowe spotkanie Jaworzynek w filii na Czarnym Potoku

W środę, 15 stycznia w fillii nr 1 na osiedlu Czarny Potok odbyło się spotkanie Klubu Seniorek „Jaworzynki”,  podczas którego miała miejsce prezentacja opowieści pt. "Krynicka Kropelka". Jest to historia Krynicy stworzona specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i pierwszych klas szkoły podstawowej. Opowieść została przygotowana w formie japońskiego, drewnianego teatrzyku zwanego kamishibai. Piękne, kolorowe plansze z opisami wykonali pasjonaci historii Krynicy – członkowie Stowarzyszenia Miłośników Krynicy, wolontariusze i pracownicy Biblioteki Publicznej, słuchacze Otwartego Uniwersytetu III Wieku oraz dzieci. Mała, wesoła kropelka wody, która jest bohaterką historyjki, oprowadza po zabytkach naszego miasta opowiadając dzieciom o historii uzdrowiska i ważnych dla Krynicy ludziach. Prezentację przeprowadziła pani Halina Fedorczak, współautorka opowieści o Krynickiej Kropelce, członkini Stowarzyszenia Miłośników Krynicy i klubu „Jaworzynka”. Pani Halina ubarwiła historię licznymi anegdotami z historii miasta. Prezentacja spotkała się z uznaniem i podziwem seniorek, a przywołane wydarzenia z historii Krynicy wywołały osobiste wspomnienia uczestniczek. Na zakończenie spotkania pani Halina Fedorczak zaprosiła słuchaczki do galerii na „Dietlówce”, gdzie wystawiona jest piękna i oryginalna makieta domów i obiektów z krynickiego Deptaka z 1862 r. wzorowana na starych fotografiach. Wykonana została przez Leszka Walczyka ze Stowarzyszenia Miłośników Krynicy, kryniczanina, który nie mieszka już w Krynicy, ale jest wierny miastu swoich korzeni.