Poznajemy polskich poetów - spotkanie w przedszkolu

"Położyła kucharka na stole:
Kartofle, Buraki, Marchewkę, Fasolę,
Kapustę, Pietruszkę, Selery
I groch."
Och!
Dnia 28 lutego bibliotekarki z filii na Czarnym Potoku wybrały się z wizytą do przedszkola mieszczącym się w szkole podstawowej nr 3. Spotkanie to odbyło się w ramach realizowanego przez file projektu "Poznajemy Polskich Poetów". Tym razem grupa średniaków poznała wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Na początek odbyły podróż kolorową lokomotywą, później wysłuchały jarzynowe wierszyki, czyli "Warzywa" Juliana Tuwima oraz "Pomidor" i "Na straganie" Jana Brzechwy. Wszyscy wspólnie wykonali sałatkę jarzynową oraz ożywili prawdziwe warzywa doklejając im wesołe oczka, uśmiechy czy dorabiając szalone fryzury.
Bo warzywa są smaczne, zdrowe a mogą być nawet sympatyczne i można się z nimi zaprzyjaźnić na stałe.

Poznajemy polskich poetów - spotkanie w przedszkolu Poznajemy polskich poetów - spotkanie w przedszkolu Poznajemy polskich poetów - spotkanie w przedszkolu