Poznajemy polskich poetów - Maria Konopnicka

"No, już na dziś dość biegania!
Niech tu nisko siądzie Hania,
Julcia z lalką wyżej trochę,
Na kolana wezmę Zochę,
Bo Zosieńka jeszcze mała...
No, i będę wam czytała..."
To fragment wiersza Marii Konopnickiej - wspaniałej pisarki i poetki, której twórczość miały dzisiaj okazje poznać przedszkolaki z gr. I w ramach cyklu "Poznajemy Polskich Poetów". Poza wierszem "Czytanie" dzieci wysłuchały również wiersz pt. "Stefek Burczymucha". Wspólnie zastanowiliśmy się nad tym, co to jest strach i jak go oswoić. Maluchy poznały różnego rodzaju powiedzenia takie jak np. Strach ma wielkie oczy, czy Strach ściska za gardło oraz pobawiły się w starą zapomnianą już zabawę Uciekaj Myszko do dziury. W klimat zimowo-świąteczny wprowadziły nas wiersze "Sanna " i "Choinka" po wysłuchaniu, których dzieci ulepiły ogromnego bałwanka, odśpiewały piosenkę "Hu hu ha nasza zima zła" a na koniec ozdobiły piękne zielone choineczki.
Poznajemy polskich poetów - Maria Konopnicka Poznajemy polskich poetów - Maria Konopnicka Poznajemy polskich poetów - Maria Konopnicka