POZNAJEMY NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE I LEGENDY

W dniach 10 – 11 lutego Biblioteka w Bereście we współpracy z Biblioteką Szkolną zorganizowała dla dzieci z klasy I, II i III spotkanie w czasie którego mali uczniowie wysłuchali kilku pięknych polskich legend. Najmłodsi dowiedzieli się m.in. skąd wzięła się nazwa Warszawa, jak powstało Morskie Oko, dlaczego trębacz musiał przerwać hejnał na wieży Mariackiej i jak sprytny budowniczy mostu na zamku w Ojcowie wykiwał złego diabła. Te przekazywane z pokolenia na pokolenie wspaniałe opowiadania pochodziły z książki Edyty Wygonik pt. „Polskie Legendy i Klechdy”. Podczas zajęć dzieci wykonały również wspaniałe prace plastyczne i odpowiedziały na kilka związanych z legendami zagadek, za co w nagrodę otrzymały malutki słodki upominek. Mamy nadzieję, że dzięki naszym cyklicznym spotkaniom uczniowie w ciekawy sposób poznają nasze dzieje oraz odkryją tajemnice związane ze znanymi powszechnie miejscami od Bałtyku aż do Tatr.

POZNAJEMY NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE I LEGENDY POZNAJEMY NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE I LEGENDY POZNAJEMY NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE I LEGENDY