„Poziomkowa uczta”, czyli owocowy raj w Bereście

W czwartek 21 lipca w bibliotece w Bereście odbyły się kolejne wakacyjne warsztaty. Tym razem tematem zajęć były witaminowe bomby ciężkiego kalibru, czyli Owoce. O tym, że trzeba je wcinać wie chyba każdy. Przecież to dzięki nim mamy energię i moc prawie jak super-bohaterowie! Dzisiaj poznaliśmy wiele ciekawostek na ich temat. Dowiedzieliśmy się na przykład, że truskawka to kuzynka poziomki, figi mają więcej wapnia niż mleko, a skórkę kiwi można zjadać, bo ma mnóstwo minerałów. W ogóle w skórce i tuż pod nią kryją się najcenniejsze substancje, a także dużo błonnika, dlatego starajmy się jeść owoce bez obierania. Oprócz bananów oczywiście! Po tej dawce wiedzy rozwiązaliśmy kilka owocowych łamigłówek i krzyżówek, a następnie korzystając z przepięknej pogody wyszliśmy na zewnątrz, gdzie odbyły się emocjonujące wyścigi i zabawy. Na końcu uzupełniliśmy spalone kalorie pyszną i własnoręcznie wykonaną kolorową sałatką owocową. Oczywiście nie zapomnieliśmy także o lekturze, którą byłą zabawna bajka pt. „Wanda szuka miłości”. Do zobaczenia!

„Poziomkowa uczta”, czyli owocowy raj w Bereście „Poziomkowa uczta”, czyli owocowy raj w Bereście „Poziomkowa uczta”, czyli owocowy raj w Bereście „Poziomkowa uczta”, czyli owocowy raj w Bereście „Poziomkowa uczta”, czyli owocowy raj w Bereście „Poziomkowa uczta”, czyli owocowy raj w Bereście