Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

„Po górach z mistrzem pióra”

Dnia 05.10.2017r. w Bibliotece Publicznej Filii w Bereście odbyło się spotkanie autorskie, w ramach projektu Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, „Po górach z mistrzem pióra”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Bereście. Naszym gościem była pani Joanna Krzyżanek, autorka wielu bajek, opowieści i wierszy dla dzieci, dotyczących spraw ważnych, w tym serii o Kurze Adeli, Kocie Papli, Cecylce Knedelek, czy Lamelii Szczęśliwej. Z książek tych można dowiedzieć się m. in. jak zrobić lalkę z gałganka, uprawiać ogródek, dbać o ubranie, czy jak dobrze zachować się w różnych sytuacjach. Pani Joanna prowadzi również warsztaty literackie, plastyczne, teatralne, kulinarne, ortograficzne, gramatyczne.
Podczas naszego spotkania poznaliśmy wielu bohaterów stworzonych przez panią Joannę, a wzorowanych na niej samej i osobach z jej otoczenia. Spotkaliśmy się z więc z bibliotekarzem Emilianem Aplą, którego życie już od urodzenia związane było z książkami. Wysłuchaliśmy też historii małej Małgosi, która akurat obchodziła urodziny i jej dziadka Ignacego. Dzieci słuchały tych opowieści z wielką uwagą i zaangażowaniem, chętnie włączały się do dyskusji czy rozwiązywania problemów przed jakimi stawali  bohaterowie, a także wzięli udział we wspólnej zabawie. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania były warsztaty plastyczne podczas których każdy z uczestników stworzył papierową kurę na wzór jednej z bohaterek autorki. Na zakończenie zaś wszyscy zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem. Spotkanie było niezwykle ciekawe, dzieci były zachwycone i zasłuchane, chętnie angażowały się w każdą proponowaną aktywność, bardzo polubili przedstawionych bohaterów, chętne osoby zdobyły  autograf pani Joanny, a wszyscy razem pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

„Po górach z mistrzem pióra” „Po górach z mistrzem pióra” „Po górach z mistrzem pióra”