Pirackie pasowanie na czytelnika w Tyliczu

27 maja czytelnia biblioteki w Tyliczu przemieniła się w prawdziwy okręt piracki. Kapitan piratów – Siwobrody wraz ze swoją załogą zaprosił na swój okręt dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynce, aby wspólnie wyruszyć w rejs na tajemniczą wyspę Książkolandię, by odnaleźć ukryty na niej skarb. Wspólna podróż nie mogła odbyć się bez wielu przygód i przeszkód. Razem pokonaliśmy nie jeden sztorm nie tracąc przy tym nikogo z naszej załogi ponieważ wszyscy trzymali się mocno liny, rozprawiliśmy się z niejednym rekinem i potworem morskim. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie kl. I – III wspaniale odpowiadali na pytania Panny Wodnej wykazując się tym samym świetną znajomością literatury dziecięcej. Po przybyciu na tajemniczą wyspę okazało się, że Książkolandia to w języku ludzi  Biblioteka, a prawdziwym skarbem dla każdego człowieka są oczywiście książki, a w nich zaklęta wiedza… bo jak stwierdził sam Kapitan Siwobrody: „kto czyta – jest bogaty, bo dużo wie i umie!”.  Dodatkowo podczas naszego spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki oraz jakie zasady zachowania obowiązują w bibliotece. Po tych wszystkich cennych informacjach mogliśmy przystąpić do najważniejszego momentu czyli uroczystego złożenia przyrzeczenia czytelnika, gdzie wszystkie dzieci obiecały sięgać po książki z radością, bo jak wiadomo czytanie daje wiedzę i jest wielką przyjemnością. Obiecały dbać o książki, poznawać z nich świat i ludzi, i nie nudzić się, bo z książką dziecko nigdy się nie nudzi. Przyrzekły w bibliotece gości często i pamiętać, iż biblioteka jest najmilszym w świecie miejscem! Następnie każde dziecko było pasowane na czytelnika przez naszego dzielnego Kapitana Siwobrodego. Na pamiątkę tego wydarzenia pełnoprawni czytelnicy otrzymali dyplomy, kolorowe zakładki i długopisy. Na zakończenie naszego spotkania dzieci udały się do wypożyczalni, gdzie każdy znalazł dla siebie jakąś wspaniałą książkę.

Podziękowania składamy Pani Justynie Baran z Świetlicy „Przystań” za wcielenie się w rolę Panny Wodnej oraz Pani Agacie Broniszewskiej z Centrum Kultury za pomoc w wykonaniu dekoracji.