PIES ATENA W SZKOLE W MUSZYNCE

W dniu 20.04.2017 odbyło się kolejne spotkanie w szkole w Muszynce. Dzieci wysłuchały bajki pt. „DŻOK legenda o psiej wierności”, opowiedziały o swoich pupilach ( psach, kotach, rybkach a nawet barankach i krówkach). Atrakcją był pies Atena rasy chodsky pies, który przyjechał do dzieci razem ze swoim panem Mariuszem. Atena to pies ratownik, bierz udział w licznych szkoleniach , wykorzystywana jest do poszukiwań zaginionych ludzi. Pan Mariusz, który jest ratownikiem GOPR a także  przewodnikiem psa opowiedział dzieciom jak wygląda szkolenie psa poszukiwawczego, jak należy zachowywać się jak pies nas zaatakuje. Dzieci obejrzały filmy ze szkoleń lawinowych oraz obejrzały sprzęty, który każdy z ratowników posiada w swoim plecaku.

Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą z Ateną.

piesatena1