Patriotyczna sobota w filii na Czarnym Potoku

W sobotę, 9 listopada, tuż przed obchodami rocznicy Odzyskania Niepodległości młodzi czytelnicy z filii 1 wzięli udział w specjalnie na tą okazje przygotowanych warsztatach. Dzieci wysłuchały dwie książki. Pierwsza pt. "Polskie symbole" z serii Klub Małego Patrioty, autorstwa Dariusza Grochala przybliżyła historie naszych symboli narodowych, czyli godła, flagi oraz hymnu. Druga książeczka wyjaśniła natomiast wszystkim co to jest wolność, a to za sprawą Zofii Staneckiej jej opowieści pt. "Basia i wolność". Rodzina Basi wybiera się na wystawę. To ostatnia rzecz, na jaką Basia ma ochotę! W końcu daje się jednak przekonać i wcale tego nie żałuje. Przy okazji wizyty w muzeum Basia dowiaduje się, jaka jest różnica między zakazami a zasadami i na czym polega wolność. Oprócz czytania były również zagadki, zabawa w skojarzenia, wspólna recytacja wiersza "Kto ty jesteś...". Razem zastanowiliśmy co to znaczy być Polakiem, za co kochamy swoją ojczyznę i jakimi cechami musi wykazać się prawdziwy patriota. Dzieci miały okazje zapoznać się z mapą Polski, specjalnie przystosowaną dla młodych, ciekawskich odkrywców. Zadanie związane z mapą wiązało się z przyporządkowaniem różnego rodzaju zgromadzonych przedmioty takich jak np. sól, węgiel, bursztyny i wiele innych do odpowiedniego regionu lub miejscowości umiejscowionej na mapie. Na koniec wszyscy wykonali przepiękne, patriotyczne obrazki oczywiście w barwach biało-czerwonych.

Patriotyczna sobota w filii na Czarnym Potoku Patriotyczna sobota w filii na Czarnym Potoku Patriotyczna sobota w filii na Czarnym Potoku