Owocowa sobota w Filii na Czarnym Potoku

Dnia 16 października w Filii na Czarnym Potoku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Sobota z Wyobraźnią. Był to bardzo smaczny dzień a wszystko za sprawą pysznych owoców i warzyw. Dnia 16 października  obchodzą one swoje święto. Dlaczego warto je celebrować? Ponieważ często zapominamy, że codzienna dieta powinna obfitować w te produkty i należy po nie sięgać jak najczęściej, nie tylko od święta. Warto przypominać o tym zwłaszcza najmłodszym, wiadomo przecież że czym skorupka nasiąknie...
Podczas naszych smakowitych warsztatów dzieci zapoznały się ze świetną książką, która znakomicie wpasowała się w tematykę zajęć. Była to "Wielka Księga Wiedzy - Skąd Się Bierze Jedzenie". Później wspólnie zastanawialiśmy się nad znaczeniem owocowych przysłów.
Dużą frajdę sprawiło wszystkim rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą zmysłów: dotyku czy węchu, po czym nastąpiła przez wszystkich oczekiwana degustacja. Dzieciaki miały okazję spróbować owoce które do tej pory nie jadły, należą do nich np. figi lub kaki.
Na końcu wszyscy wykonali piękne owoce 3D z kolorowego papieru.
Owocowa sobota w Filii na Czarnym Potoku Owocowa sobota w Filii na Czarnym Potoku Owocowa sobota w Filii na Czarnym Potoku