OSTRY DYŻUR LITERACKI W FILII NA CZARNYM POTOKU

Czy można dostać książkę na receptę, czy istnieje książkowa alergia oraz czy można się zarazić czytaniem. Na te i inne pytania odpowiedziały sobie dzieci ze szkoły nr 2, które miały szczęście uczestniczyć w akcji promującej czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości. Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Akcja ma za zadanie uzdrowić tych, którym wydaje się, że czytanie jest nudne i zarekomendować kolejne wartościowe tytuły dzieciom, które od książek nie stronią. Pani doktor Agnieszka Karp-Szymańska i pani doktor Anna Szymańska badały, diagnozowały, wypisywały recepty i dawały zalecenia czytelnicze. Radziły co robić w przypadku alergii na książki i czytanie oraz jak dawkować literaturę. Były też doraźnie wydawane pigułki mądrości. Wszystkie dzieci były zachwycone. Mamy nadzieję że wizyta w naszym czytelniczym gabinecie lekarskim uleczy wszystkich, którzy jeszcze do książek się nie przekonali a młodym miłośnikom literatury doda skrzydeł i natchnie do dalszych czytelniczych poszukiwań.

OSTRY DYŻUR LITERACKI W FILII NA CZARNYM POTOKU OSTRY DYŻUR LITERACKI W FILII NA CZARNYM POTOKU OSTRY DYŻUR LITERACKI W FILII NA CZARNYM POTOKU