Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

OSTATNI TYDZIEŃ ZAJĘĆ Z BIBLIOTEKĄ W TYLICZU

W ostatnim tygodniu wakacji z biblioteką w Tyliczu działo się bardzo dużo. Wspólnie udaliśmy się na wycieczkę po Tyliczu i przy ogromnej pomocy Pani Zuzanny Długosz rozwiązaliśmy quest – Wyprawa Odkrywców „Mofety i wodne skarby Tylicz”.  Podczas spaceru dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy, np. co to jest mofeta, jej kosmiczną historię związaną z hodowlą alg, z których produkowane było białko dla kosmonautów. Zawędrowaliśmy do studni pełnej bulgotek, wskazówki z questu prowadziły nas po pięknej i kolorowej łące, aż w końcu doszliśmy do słynnego źródełka miłości, które oprócz walorów „miłosnych” posiada ogromne właściwości zdrowotne. Ostatnim punktem naszej wędrówki był wodospad, który odkrył przed nami rozwiązanie zagadki i odnalezienie skarbu.

W kolejnych dniach poznaliśmy Śląsk, teren który kojarzy się dzieciom z czarnym kamieniem – węglem.  Podczas zajęć świetnie się bawiliśmy poznając Karlika i Karolinkę , dzieci które przysłały do nas list napisany w gwarze śląskiej. Uczestnicy zapoznali się z nowymi słowami, poznali elementy stroju śląskiego a na końcu wykonali prace plastyczna „ Karlik i Karolinka w tradycyjnych strojach”.

W ostatnim dniu zajęć bawiliśmy się w detektywów, biorąc przykład z Tiril i Oliwiera (bohaterów książki pt. „ Operacja. Człowiek w czerni”) i używając naszych 5 zmysłów bawiliśmy się w odgadywanie np. dźwięku jaki słyszymy, poprzez dotyk jaki przedmiot znajduje się w zamkniętym pudełku, patrząc na kolegę dzieci zapamiętywały, co się zmieniło w jego ubiorze. Zabawa zakończyła się wspólna degustacją owoców (przy zasłoniętych oczach – wykorzystanie zmysły węchu i smaku) oraz rozwiązaniem zaszyfrowanych zadań przygotowanych przez Tiril i  Oliwiera.

OSTATNI TYDZIEŃ ZAJĘĆ Z BIBLIOTEKĄ W TYLICZU OSTATNI TYDZIEŃ ZAJĘĆ Z BIBLIOTEKĄ W TYLICZU OSTATNI TYDZIEŃ ZAJĘĆ Z BIBLIOTEKĄ W TYLICZU