Opowieść o skarpetce siódmej, która popłynęła okrętem do Hilo ...

Dnia 11 lipca w bibliotece w Bereście odbyło się kolejne spotkanie ze skarpetkami. Poznaliśmy: „Opowieść o skarpetce siódmej, która popłynęła okrętem do Hilo – jednak wróciła i zaczęła wszystko od początku”. Nasza bohaterka bardzo chciała przeżyć przygodę, uciekła więc i trafiła na mały plastikowy stateczek, który jak się okazało należał do małej Be. Kapitan okrętu powiedział, że płynie na wyspę Hilo, gdzie płynął wszystkie statki, gdy dzieci z nich wyrastają, tam spokojnie spędzają emeryturę. Nasza bohaterka jednak nie o takiej przygodzie marzyła. Udało jej się więc wrócić i wraz z siostrą trafiła na nóżki małego chłopczyka, któremu mama małej Be oddała je w prezencie, to okazało się wystarczająco ciekawe dla naszej bohaterki. Po wysłuchaniu dzisiejszej opowieści zabraliśmy się do pracy. Dziś wykonywaliśmy wspaniałe okręty, z pięknymi żaglami. Na niektórych z nich można nawet dostrzec naszą dzielną skarpetkę. Po właściwych zajęciach, na prośbę dzieci, chętne osoby miały jeszcze okazję wykonać własną skarpetkową pacynkę.

Warsztaty te obyły się w ramach projektu "Z książką dla rodzinki godzinka", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program „Partnerstwo dla książki 2019”.