„O bordowej skarpetce – znowu prawej – która uratowała chomika”

Dnia 14 czerwca najmłodsze dzieci z Berestu miały okazję zapoznać się z teatrzykiem kamishibai. Na naszym spotkaniu dowiedziały się skąd wywodzi się ten rodzaj sztuki, jak wygląda skrzyneczka, oraz jak zbudowane są karty do teatrzyku. Następnie dzieci wysłuchały bajki pt. „O bordowej skarpetce – znowu prawej – która uratowała chomika”, do której ilustracje przygotowały na wcześniejszych warsztatach dzieci ze szkoły podstawowej w Bereście. Opowiadanie bardzo podobało się przedszkolakom, chwaliły naszą bohaterkę za niezwykłą odwagę i zgodnie uznały, podobnie jak dzielny strażak Stanisław, że jej też należało się bycie docenioną. Dzieci mogły także wyobrazić sobie jak czuła się nasza bohaterka wśród ludzi, malutka, niewidoczna wśród śpieszącego do swoich spraw tłumu. W czasie naszego spotkania dzielna bordowa skarpetka cały czas nam towarzyszyła. Każdy przedszkolak miał także okazję osobiście się z nią przywitać.
Spotkanie to odbyło się w ramach projektu "Z książką dla rodzinki godzinka", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program „Partnerstwo dla książki 2019”.

przedszkolaki z Berestu z uwagą czekają na rozpoczęcie skarpetkowej opowieści prezentowanej w teatrzyku kamishibai do którego ilustracje przygotowały dzieci z Berestu przedszkolaki z Berestu witają się ze skarpetkową bohaterką dzisiejszej opowieści dzieci z uwagą słuchają opowieści o bordowej skarpetce prezentowanej w formie teatrzyku kamishibai dzieci z uwagą słuchają opowieści o bordowej skarpetce prezentowanej w formie teatrzyku kamishibai dzieci z zaangażowaniem słuchają i komentują przygody naszej skarpetkowej bohaterki dzieci z uwagą słuchają opowieści o bordowej skarpetce prezentowanej w formie teatrzyku kamishibai dzieci obserwują naszą skarpetkową bohaterkę, która ukryła się pośród nich przedszkolaki z uwagą słuchają ciekawostek na temat teatrzyku kamishibai „O bordowej skarpetce – znowu prawej – która uratowała chomika”