O bajkach, baśniach i bajeczkach z przedszkolakami

Jak co miesiąc Filia z Czarnego Potoku wyruszyła do przedszkola "Przystań" po to, aby tym razem przetestować przedszkolaki z wiedzy "bajkowo - baśniowej". Okazało się, że dzieci to prawdziwi eksperci w tej dziedzinie co bardzo nas  ucieszyło. Poszło im świetnie. Wszystkie przygotowane zadania wykonywały w mig i z wielkim znawstwem. Brały udział np. w zabawie obrazkowej w której musiały dopasować przedmiot związany z daną bajką do odpowiedniejszej ilustracji oraz odgadnąć jej tytuł. Pomogły również poukładać rozsypankę obrazkową tak aby powstała z nich odpowiednia bajeczka. Dużą frajdę sprawiło dzieciom wędkowanie, tym bardziej że mogły sobie złowić swoją, własną, złotą rybkę i powiedzieć jej życzenie. Nie obyło się oczywiście bez książki. Tym razem była to całkiem nowa wersja klasycznej baśni Piękna i Bestia autorstwa Francesca Rossi, zatytułowana "Piękna i Bestia Po-uszająca historia miłosna" w której bohaterami są przemiłe i wesołe króliki.

O bajkach, baśniach i bajeczkach z przedszkolakami O bajkach, baśniach i bajeczkach z przedszkolakami O bajkach, baśniach i bajeczkach z przedszkolakami