NOWE FORMY KSIĄŻKI W PRZEDSZKOLU NA ŹRÓDLANEJ

W dniu 11.08.22 przedszkole „Piątka” na Źródlanej odwiedziła pracownica Biblioteki Publicznej Gminy Krynica-Zdrój oraz dwie panie wolontariuszki Pani Krysia oraz Pani Małgosia. Tematem zajęć było pokazanie dzieciom różnych form książki, która nie musi być gładka i papierowa. Może zostać stworzona z różnych materiałów, które będą pobudzały nasze receptory z dłoniach podczas „czytania”. Dzieci wysłuchały trzech bajeczek : „ Fafik i kogut”, „Matylda odważna i pralkowy potwór” oraz opowiadanie pt. „Nad morzem” z książki pt. „ Lato Toli”. Następnie wraz z Paniami pokazałyśmy dzieciom dwie nowe pozycje w bibliotece na Źródlanej : książeczkę sensoryczną „Cztery pory roku” oraz tablicę manipulacyjną, które zrobiły Panie podczas środowych spotkań oraz dzieci w trakcie wakacyjnych zajęć. Wszystkim podobały się tablica jak również książeczka dotykowa, dzieci chętnie otwierały, zamykały, grały i kręciły elementami wielorybka, a także poznawały cztery pory roku zmieniając się na kartach książeczki z filcu.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN_kolor

NOWE FORMY KSIĄŻKI W PRZEDSZKOLU NA ŹRÓDLANEJ NOWE FORMY KSIĄŻKI W PRZEDSZKOLU NA ŹRÓDLANEJ NOWE FORMY KSIĄŻKI W PRZEDSZKOLU NA ŹRÓDLANEJ