NOC BIBLIOTEK W FILII NA CZARNYM POTOKU

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury. To impreza z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne połączyły siły i  trzeciego czerwca zaprosiły w swoje progi czytelników w godzinach wieczornych i nocnych. Tego roczna akcja przeprowadzona w ponad 1300 bibliotekach w całej Polsce nosiła hasło: CZYTANIE PORUSZA. Nas i naszych młodych czytelników również niezmiennie porusza oraz przenosi w różnego rodzaju magiczne krainy.
Noc kojarzy się nam z patrzeniem w gwiazdy, a skoro gwiazdy to kosmos. Podczas sobotniej nocy dzieciaki z Filii na Czarnym Potoku zostały przeniesione więc w odległe galaktyki. Przygotowałyśmy dla nich wiele atrakcji związanych z tematem takich jak np. kosmiczny turniej, gwiezdne gry i zabawy. Tego wieczoru wszystko było wyjątkowe,  począwszy od godzin otwarcia (był to godziny wieczorne), po poczęstunek na który składały się różnego rodzaju kosmiczne przekąski oraz pizza. Zabawa była super zwłaszcza, że uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć świetny film pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra” (reż. P. Klange i W. Soderlund), którego publiczną emisję mogliśmy zorganizować w związku z udziałem biblioteki w akcji Noc Bibliotek 2017. Film jest najnowszą ekranizacją jednego z tomów znanej serii książek, która cieszy się ogromną popularnością wśród naszych młodych czytelników. Ogromną radość sprawił wszystkim specjalnie na tą okazje przygotowany teatrzyk cieni. Dzieci mogły wykazać się zdolnościami aktorskimi. Za pomocą wyciętych kształtów same stworzyły kosmiczne przedstawienie wcielając się różnego rodzaju role ufoludków, astronautów i kosmitów.