Niedźwiedzie polarne przybyły do Berestu

W sobotę 5 lutego odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi w bibliotece w Bereście. Tym razem przeczytaliśmy dwie interesujące i zabawne bajki. Pierwsza pt. „Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących” to niezwykle zabawna książka z której dowiedzieliśmy się m.in. jakie są gatunki niedźwiedzi, jak je wytropić, co zrobić gdy się je spotka i dlaczego przed niektórymi nie warto zwiewać na drzewo. Druga pt. „Gdzie jesteś Mały Misiu” opowiadała o przygodach pewnego niedźwiadka, który tak dobrze schował się przed mamą, że aż się zgubił. Na szczęście wszystkie mamy, te niedźwiedzie oczywiście też, mają specjalny radar, dzięki któremu potrafią znaleźć swoje dzieci wszędzie, nawet w najgłębszym lesie. Po wspólnym czytaniu wysłuchaliśmy jeszcze 10 ciekawostek i zagadek o niedźwiedziach polarnych, ponieważ właśnie te białe misie były tematem naszych dzisiejszych prac plastycznych. Przy użyciu pasteli, papieru i specjalnych szablonów nagle w naszej pracowni pojawiła się sympatyczna niedźwiedzia rodzina. Do zobaczenia!

Niedźwiedzie polarne przybyły do Berestu Niedźwiedzie polarne przybyły do Berestu Niedźwiedzie polarne przybyły do Berestu