ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

Maria Konopnicka - rozwydrzona bezbożnica - spotkanie z autorką książki.

Zapraszamy 29 września (czwartek) o godz. 16.00 na spotkanie z Iwoną Kienzler, autorką kilkudziesięciu ciekawych biografii. Spotkanie odbędzie się w czytelni naszej Biblioteki przy ul. Nowotarskiego 1.

Pisarka opowie o nieznanych faktach z życia Marii Konopnickiej, które opisała w książce pt. "Maria Konopnicka - rozwydrzona bezbożnica". Przyznam się, że czasami, niestety, dostaje mi się po uszach za te tytuły.
A taki mocny tytuł czasami wystarczy, by dana pozycja wyróżniała się na półce w księgarni i aby potencjalny czytelnik wziął ją do ręki, przejrzał, zainteresował się i ją kupił. Nie szukam na siłę sensacyjnych faktów z życia opisywanych przeze mnie postaci, a jeśli na takie trafię, przywołanie ich traktuję jako sposób na zaciekawienie czytelnika, przekonanie go, że dany człowiek był nie tylko postacią ze spiżu, której podobizny spoglądają na nas z pomników - powiedziała autorka w wywiadzie na portalu Granice.pl.https://www.granice.pl/publicystyka/nie-szukam-sensacji-wywiad-z-iwona-kienzler/1294/1
Książki autorstwa Iwony Kienzler cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników, ponieważ w atrakcyjny  i przystępny dla odbiorców sposób przybliżają życiorysy władców Polski, naukowców, gwiazd kina i teatru, literatury. Wśród popularnych tytułów są m. in.: Ignacy Paderewski - ulubieniec kobiet, Wazowie na polskim tronie. Intrygi, wielka polityka, Elżbieta i Filip - najsłynniejsza królewska para, Królowie życia PRL - czerwoni książęta, playboye, towarzysze, Kobiety ze słynnych polskich obrazów, Henryk Sienkiewicz - dandys i celebryta, Kobiety niepodległości - bohaterki, żony, powiernice. Wymienione pozycje i wiele innych są do wypożyczenia w we wszystkich placówkach naszej biblioteki. 
Maria Konopnicka - rozwydrzona bezbożnica - spotkanie z autorką książki.
Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki, pochodzących z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zorganizowane w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w krynickiej bibliotece.

Array

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony