ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

„MAMY-to!”

Biblioteka Publiczna Gminy Krynicy-Zdroju znalazła się wśród 30 organizacji z całego kraju, które zwyciężyły w II edycji konkursu grantowego „Skrzydła dla Mamy” organizowanego przez Fundację BGK. W ramach projektu Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 000 zł na realizację projektu „MAMY-to!” kierowanego do Pań przebywających na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich oraz pozostających bez pracy ze względu na opiekę nad dziećmi. Celem programu jest umożliwienie mamom nie tylko podwyższenie swoich kompetencji zawodowych, i tym samym podjęcie na nowo pracy, ale również pomoc w odkryciu talentów, z których być może wcześniej same nie zdawały sobie sprawy.

W ramach projektu w dniach 25 -27 sierpnia w tylickiej bibliotece odbyły się pierwsze z cyklu „Warsztaty kroju i szycia”, które poprowadziła Pani Danuta Wydrzyńska. Podczas kursu Panie miały do swojej dyspozycji overlock, deskę do prasowania, żelazko oraz zakupione w ramach projektu maszyny do szycia, nici, przybory i akcesoria krawieckie, papier do tworzenia wykrojów oraz tkaniny. Dodatkowym udogodnieniem dla Pań było zapewnienie opieki dla ich pociech na czas trwania warsztatów. Dzięki czemu w trakcie, gdy mamy zasięgały fachowej wiedzy ich pociechy uczestniczyły w zajęciach animujących i licznych zabawach. Uczestniczące w warsztatach Panie uczyły się szycia od totalnych podstaw. W pierwszej kolejności zapoznały się z obsługą maszyn do szycia, ich regulacją, nauką prawidłowego nawlekania nici itp. Następnie krok po kroku w bardzo przyjemnej atmosferze pod fachowym okiem zapoznały się z rodzajami ściegów, ze sposobami wykrawania odzieży i układania form na tkaninie, a także z szyciem różnego rodzaju kieszeni i oczywiście odzieży. Efekty trzydniowych warsztatów przerosły nasze oczekiwania ponieważ w tak krótkim czasie nasze kursantki uszyły spódnice, spodnie dresowe i kominy. W tym miejscu warto dodać, że większość Pań uczestniczących w warsztatach nigdy nie miała styczności z maszyną do szycia, albo też stawiały pierwsze kroki w szyciu jednakże brakowało im profesjonalnej wiedzy krawieckiej. Tym bardziej gratulujemy Paniom uczestniczącym w zajęciach dotychczasowych osiągnięć, a Pani prowadzącej gratulujemy posiadanej wiedzy i jej fachowego przekazu, indywidualnego podejścia do uczestniczek, a także pasji, którą zaraziła nas wszystkich.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja II

„MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” rpt „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!” „MAMY-to!”

 

Array

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony