„Mała Książka – Wielki Człowiek” – czyli kolejna podróż Kapitana Siwobrodego i jego dzielnej załogi

8 czerwca w tylickiej bibliotece Kapitan Piratów Siwobrody wraz ze swoimi majtkami ponownie wyruszyli w rejs, tym razem na swojej drodze spotkali przedszkolaki z ochronki w Tyliczu i wszyscy wspólnie udali się na kolejną tajemniczą wyspę. Po drodze cała załoga pirackiego statku musiała pokonać wiele przeszkód czekały na nich nie tylko lepkie macki ośmiornic czy groźne zębiska rekinów, ale i nasza niezawodna Panna Wodna, która dla najmłodszych członków pirackiej załogi miała przygotowane zagadki i rebusy związane z mieszkańcami bajek i baśni. Po wyczerpującej podróży wszystkim pasażerom statku udało się dotrzeć do kolejnej wyspy, tym razem o intrygującej nazwie „Mała Książka - Wielki Człowiek”. Najmłodsi członkowie pirackiej załogi pod bacznym okiem Kapitana Siwobrodego próbowali rozwikłać tajemnicę zawartą w nazwie wyspy. Okazało się, że nazwa wyspy ma za zadanie uświadomić nam wszystkim, iż książka rośnie razem z dzieckiem – inspiruje, rozwija wyobraźnię i kreatywność, ale przede wszystkim wspiera jego rozwój. Natomiast Biblioteka jest bardzo ważnym miejscem na czytelniczej mapie. Po tak cennym odkryciu Kapitan Siwobrody przystąpił do wręczenia każdemu przedszkolakowi Wyprawki Czytelniczej w skład, której wchodziły: książka „Pierwsze czytanki dla…”, Karta Małego Czytelnika oraz kolorowa zakładka. Za każda kolejną wizytę w bibliotece i wypożyczenie minimum jednej książki przedszkolaki będą otrzymywać naklejkę, którą umieszczą na wspomnianej już Karcie Małego Czytelnika. W momencie uzbierania dziesięciu naklejek każdy mały czytelnik zostanie nagrodzony dyplomem. Tak więc jak mawia Kapitan Siwobrody: „Ahoj moja dzielna czytelnicza załogo! Do zobaczenia w bibliotece!”.

Serdeczne podziękowania należą się Pani Justynie Baran ze „Świetlicy Przystań” za ponowne wcielenie się w rolę Panny Wodnej.

Biblioteka Publiczna Gminy Krynicy-Zdroju  oraz wszystkie jej filie (Filia nr 1, Filia nr 3, Filia w Bereście oraz Filia w Tyliczu) biorą udział w ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie „Mała Książka – Wielki Człowiek”