Mała bajeczka - „Wyścig po złotego żołędzia”

Za nami pierwsze w Nowym Roku spotkanie z „Małą bajeczką”. Dziś dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Wyścig po złotego żołędzia”. Maluchy z uwagą śledziły przebieg wyścigu i udział w nim małej wiewiórki, która zawsze wygrywała. Tym razem jednak nagroda była bardzo duża i żeby ją zdobyć należało współpracować z całą drużyną. Wiewiórka nie była do tego przyzwyczajona, uważała, że inni ją tylko spowalniają, dopiero, gdy znalazła tytułowego żołędzia, okazało się, że inni są jej potrzebni by dostarczyć go do mety. W końcu wiewiórka nie wygrała głównej nagrody, jednak zrozumiała, że są cenniejsze od niej rzeczy, takie choćby jak przyjaciele, na których zawsze można polegać. Dzieciom opowiadanie bardzo się podobało, komentowały na bieżąco każdy ruch wiewiórki i każdy kłopot w jaki wpadali jej towarzysze, cieszyły się także, gdy w końcu wszyscy razem dotarli na metę. Następnie zaś z wielkim zaangażowaniem pokolorowały naszą małą bohaterkę.

Mała bajeczka - „Wyścig po złotego żołędzia” Mała bajeczka - „Wyścig po złotego żołędzia” Mała bajeczka - „Wyścig po złotego żołędzia”