"Maks zimą" czyli bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych

Dnia 18.02.2019 odwiedziła nas grupa przedszkolna 5 latków z Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Tematyką zajęć było bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych. Na powitanie dzieci wzięły udział w zabawie „wędrująca śnieżka”. Odczytaliśmy książeczkę pt.” Maks zimą”. Następnie rozmawialiśmy na temat różnych dyscyplin sportowych oraz zabaw zimowych. Dzieci chętnie opowiadały jakie sporty najbardziej lubią i o czym należy pamiętać podczas takich zabaw. Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych. Po czym dzieci segregowały obrazki z bezpiecznymi i niebezpiecznymi zabawami, które zapamiętały z prezentacji. Później brały udział w kalamburach, oraz w zabawach z gazetami, do muzyki Vivaldiego „Zima”, które przysporzyły im wiele radości. Na koniec wzięły udział w zabawie ” burza śnieżna”, z chustą Klanza , po czym wykonały podzielone na 4 zespoły swoje obrazy śnieżne.