MAGICZNA SOBOTA Z FLORKĄ NA CZARNYM POTOKU

Podczas kolejnych zajęć z cyklu Sobota z Wyobraźnią, które odbyły się 14 października W Filii 1 dzieciom znów towarzyszyła sympatyczna Florka - bohaterka książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Tym razem przeczytaliśmy fragment książki "Florka mejle do Klemensa". Opowiadał on między innymi o tym, że Florka została obdarowana przez swoją mamę pudełeczkiem po pierścionku, które przeznaczyła na to aby przechować w nim ząb, który kiedyś jej wypadnie. Młodzi czytelnicy wykonali również swoje pudełka, w których jak zapewniali przechowywać będą różnego rodzaju skarby.
Jak zwykle nie zabrakło też zabaw. Tym razem były to opowieści snute przez dzieci inspirowane rożnego rodzaju "dziwnymi" przedmiotami ukrytymi w baśniowym pudełku.

Zajęcia odbyły się w ramach cyklu MAGICZNY CZAS Z FLORKĄ i stanowią część projektu „Jestem ZA/Czytany”, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Partnerstwo dla książki”.