Lecimy w kosmos! - zajęcia feryjne w filii na Czarnym Potoku

Kosmos dla dzieci to tajemnica, którą bardzo pragną odkryć. Stawiają przy tym wiele pytań. Jak wygląda wszechświat? Czym jest Słońce? Dlaczego na Ziemi rozwinęło się życie? Co w kosmosie robią kosmonauci? Jak jedzą i oczywiście jak załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne... Pytań tych jest mnóstwo.  Mamy nadziej, że chociaż na kilka udało nam się znaleźć odpowiedź podczas ostatnich już feryjnych zajęć, których tematem był kosmos właśnie. Nasi młodzi czytelnicy wysłuchali fragmentów książki autorstwa Ewy Nowak pt. "Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc" z serii Czytam sobie. Później między innymi zgłębili różnego rodzaju kosmiczne tajemnice, poznali ciekawostki na temat życia astronautów oraz wykonali wspaniałe lunety, przez które zobaczyć można było prawdziwe gwiezdne konstelacje. Były to kolejne warsztaty z cyklu "Czytam sobie - 10 lat"

Lecimy w kosmos! - zajęcia feryjne w filii na Czarnym Potoku Lecimy w kosmos! - zajęcia feryjne w filii na Czarnym Potoku Lecimy w kosmos! - zajęcia feryjne w filii na Czarnym Potoku