Książkowi odkrywcy poznają swoje prawa!!

Z czym kojarzy się kolor niebieski? wiadomo z wodą, śniegiem, morzem...
Od dzisiaj będzie on nam się kojarzył również z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Co roku UNICEF przypomina bowiem o wykorzystaniu tego koloru we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
W piątek, 19 listopada setki szkół i przedszkoli w całej Polsce po raz kolejny obchodzą Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.
Wydarzenie to jest organizowane z okazji przypadającej w sobotę rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
Filia 1 również zaangażowała się w te obchody udając się do Gminnego Przedszkola nr 2 "Mali Odkrywcy", a dokładnie do grupy VI ze specjalnymi zajęciami. Dzieci wysłuchały opowiadanie zaczerpnięte z książki Joanny Krzyżanek zatytułowanej "Dzieciaki z Ulicy Tulipanowej czyli prawa małych i dużych". Dużą frajdę sprawiły przedszkolakom zabawy takie jak np. Podchustowe minki czy podróż do Krainy Praw Dziecka. Odbyliśmy rozmowę na bardzo poważny temat praw i obowiązków dzieci, tutaj przedszkolaki wykazały się ogromnym znawstwem tematu.
Na końcu wszyscy zaangażowali się w tworzenie TABLICY PRAW DZIECKA, która zawisła w przedszkolnej sali po to aby na co dzień przypominać dzieciom o ich prawach.
Książkowi odkrywcy poznają swoje prawa!! Książkowi odkrywcy poznają swoje prawa!! Książkowi odkrywcy poznają swoje prawa!!