Książkowi Odkrywcy i Owocowy Dzień w Filii na Czarnym Potoku

W czwartek, 21 października bibliotekę na Czarnym Potoku odwiedziła grupa wesołych czterolatków z Gminnego Przedszkola nr 2 w Krynicy- Zdroju - "Mali Odkrywcy".
Na początku wszyscy przywitali się magiczną iskierką przyjaźni, następnie przedszkolaki wysłuchały bajeczkę Anity Głowińskiej zatytułowaną "Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie".
Sympatyczna bohaterka przekonuje się, jakie konsekwencje niesie ze sobą zjedzenie zbyt dużej ilości słodyczy. Małą kotkę odwiedza jej przyjaciel z przedszkola - Pacek, z którym wspólnie pochłaniają olbrzymie ilości słodkości. Bardzo łatwo można się domyślić, jaki jest efekt: Packa zaczyna boleć ząb, a Kicia Kocia uskarża się na problemy z brzuszkiem.
Maluchy przekonują się, że słodycze, mimo że są pyszne, szkodzą naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Kici Koci na pomoc przybywa reszta jej przedszkolnej paczki: Julianek i Adelka. Działając razem, szybko uczą się, że zdrowe jedzenie może być równie smaczne co cukierki, a jedzenie warzyw i owoców to świetna zabawa, po której w dodatku dobrze się czują i mają mnóstwo sił do dalszych figli.
Nasi mali goście mieli okazje dowiedzieć się jak ważne jest zdrowe odżywianie i odpowiednia dieta. Rozwiązując np. owocową krzyżówkę, czy wykonując zadanie w którym trzeba było dopasować owoce do odpowiednich drzew. Za pomocą chusty Klanza pobawiliśmy się w owocową sałatkę. Dzieci wcieliły się również w role degustatorów owocowo-warzywnych soków wyciśniętych z marchewki, jabłek i buraka wymyślając im nowe nazwy. Nasi mali goście dostali zadanie do zrobienia w przedszkolu. Miały wykonać kolorowego ogrodnika z koszem pełnym owoców. Z zadania wywiązały się perfekcyjnie.
Książkowi Odkrywcy i Owocowy Dzień w Filii na Czarnym Potoku Książkowi Odkrywcy i Owocowy Dzień w Filii na Czarnym Potoku Książkowi Odkrywcy i Owocowy Dzień w Filii na Czarnym Potoku