Krynicka Biblioteka na Targach Książki w Pijalni

5 Sądeckie Targi Książki, które odbyły się w Krynicy, w Pijalni Głównej od 24 do 25 lutego br. były okazją do pokazania oferty naszej biblioteki. Krynicka książnica już kolejny raz uczestniczyła w Targach jako wystawca i organizator zajęć czytelniczych dla dzieci. Zabawy pt. ”Zimowe harce z książką” przez kilka godzin zajmowały najmłodszych miłośników bajek, baśni i zimowych opowieści. Koleżanki z naszych Filii – występujące w tym dniu jako śnieżynki - przygotowały ciekawe zagadki, rebusy i oczywiście drobne nagrody oraz słodycze. Pasjonaci robotyki - mogli samodzielnie programować i sterować robotem pn. Photon. Pierwsze kroki w tej dziedzinie – pod kierunkiem bibliotekarza - stawiały odwiedzający targi dzieci i ich rodzice. Pokaz miał zachęcić do wzięcia udziału w warsztatach programowania, które będą prowadzone w bibliotece – powiedziała Magdalena Krzeszowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Krynicy – Zdroju.

Podczas Targów można było w mobilnym punkcie zapisu założyć kartę czytelnika, zapoznać się z propozycjami biblioteki, zwłaszcza oferowanymi w formie on-line: e-prasą, nagraniami prelekcji, spotkań autorskich, możliwością obejrzenia wystaw historycznych w wersji wirtualnej, quizów, aplikacją na smartfony. Biblioteka prezentowała na ekranie monitora najciekawsze materiały, zdjęcia i dokumenty ze swoich zbiorów regionalnych, pokazujące pierwsze widoki uzdrowiska, najpiękniejsze drewniane budynki, ludzi.

Kolejnym krynickim akcentem 5 Sądeckich Targów Książki było spotkanie z Edytą Świętek – autorką powieści pt. „Sekrety kobiecych dusz”, której akcja rozgrywa się w Krynicy pod koniec XIX w. Autorka „Sagi krynickiej” szukała materiałów źródłowych do swojej książki i inspiracji do stworzenia tła historycznego, właśnie w naszej bibliotece.

W Pijalni Głównej można było obejrzeć (można ją zobaczyć do 9 marca) wystawę pt. „Biblioteka Publiczna w Krynicy - Zdroju 75 lat”. Ekspozycja przedstawia Bibliotekę w trzech obszarach aktywności: Miejsc - gdzie prowadziła swoje działania, Ludzi - którzy pracowali, uczestniczyli i wspierali oraz Zasobów – tradycyjnych i najnowszych technologii.