Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Krynica czasów dra Zieleniewskiego - wersja poprawiona z oryginalnymi zdjęciami

Zapraszamy do obejrzenia prelekcji pt. Krynica czasów dra Zieleniewskiego na dawnych fotografiach w nowej, poprawionej technicznie wersji, z oryginalnymi zdjęciami uzdrowiska z II połowy XIX w. Premiera 2 października na YT, FC i stronie biblioteki.

Pokaz przygotował Tomasz Walczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Krynicy. W 2019 r. Stowarzyszenie Miłośników Krynicy pozyskało reprografie najstarszych zdjęć Krynicy z kolekcji dr Michała Zieleniewskiego, które znajdują się w zbiorach Biblioteki Kórnickiej. Najstarsze fotografie są datowane na 1862 r., ale także na 1865 czy 1872 r. Przedstawiają widoki, poszczególne budynki czy obiekty zakładu zdrojowego z czasów, kiedy lekarzem uzdrowiskowym był dr Michał Zieleniewski (od 1857 r. przez kolejne 30 lat). Niektóre z nich są sygnowane nazwiskami ówcześnie działających w Galicji fotografów: Walerego Maliszewskiego, Józefa Edera, Simona Balicera czy mieszkańca Krynicy - Bronisława Babla.  Wiele zdjęć czy ujęć było dotąd zupełnie nieznanych, chociażby Hotelu Warszawskiego, domów na tzw. zarzeczu czy widoku całego zakładu zdrojowego. Prelekcja została nagrana podczas pierwszej prezentacji, która odbyła się rok temu w naszej bibliotece. Pan Leszek Walczyk, członek Stowarzyszenia Miłośników Krynicy, z zawodu technik telewizyjny, poprawił technicznie film, wzmacniając ścieżkę głosową, ale przede wszystkim umieszczając zbliżenia prezentowanych zdjęć.

Zapraszamy na spacer po dawnej, nieistniejącej już Krynicy.